Фізіотерапевтичне відділення

Колектив фізіотерапевтичного відділення КЗОЗ «Дубровицька ЦРЛ» очолює сестра медична старша  Малей Н.С., кваліфікаційна категорія – вища, загальний стаж роботи – 35 років, стаж по спеціальності – 27 років.

В ЦРЛ функціонує 4 фізкабінети, масажний кабінет та кабінет лікувальної фізкультури.

Відділення забезпечене необхідною кількістю апаратури, твердим і м’яким  інвентарем. Є апарати для гальванізації, мікрохвильової терапії, для електростимуляції, магнітотерапії, апарати ультразвукової терапії, УВЧ-терапії, інгалятори, опромінювані інфрачервоні та ультрафіолетові, гімнастичний інвентар, апарати механотерапевтичні, велотренажери тощо.

У відділенні працюють досвідчені сестри медичні, які передають свій досвід молоді методом проведення фізіотерапевтичних процедур, основам лікувальної фізкультури та лікувального масажу. З усіх медичних сестер 6 чоловік мають вищу кваліфікаційну категорію, 1 чоловік – першу, 1 чоловік – другу.

Колектив злагоджений, в ньому панує повага і взаєморозуміння. У відділенні лікувально-профілактична робота  проводиться планово. В середньому за рік працівники відділення обслуговують 8,5 – 9 тисяч чоловік, з них дітей до 17 років 2,5 – 3 тис. дітей відповідного віку. З хворими постійно проводяться бесіди на актуальні теми.

В своїй роботі працівники відділення керуються посадовими інструкціями, правилами внутрішнього трудового розпорядку лікарні, наказами та інструкціями, розпорядженнями вище поставлених посадових осіб.

Кабінети відповідають  санітарним вимогам. Медичний персонал забезпечений санітарним одягом та засобами індивідуального захисту. Санітарні норми і правила щодо обладнання, інвентаря дотримуються.

Багато методів фізіотерапії засновано на природних явищах – струмуюча вода, тепло, електричні розряди, магнітні поля та інші. Фізіотерапевтичні процедури примушують організм мобілізувати свої сили на боротьбу з хворобою. За допомогою фізіотерапії скорочуються терміни лікування хворих. Фізіотерапевтичні методи мають відстрочену дію: людина пролікувалася і пішла а розпочаті в її організмі процеси продовжуються, тобто лікування продовжується без лікарського втручання. За допомогою фізіотерапії можна покращити здоров’я пацієнтам, а здоровим людям – допомогти зберегти його надовше. Наприклад, масаж благотровно впливає на кровообіг, підтягує м’язи, розбиває солі, зміцнює хребет, піднімає загальний тонус. Для лікування захворювань опорно-рухового апарату (посттравматичні артрози, деформуючі остеоартрози, ревматоїдні артрити та інші).

Широко використовується  ультразвукова терапія. Ультразвук, особливо в поєднанні з медикаментозним лікуванням, допомагає швидко позбавити пацієнта болю, припинити дистрофічні зміни у хворому суглобі, кістках. За допомогою ультразвуку можна поруйнувати шипи, що утворилися в кістках, шпори та інші нарости, абсолютно безболісно.

УВЧ – призначений для фізіотерапії в широкому діапазоні застосування. Основний ефект – боротьба з запаленнями. Застосовується як при захворюванням опорно-рухового апарату так і при гайморитах, ларингітах, сину ситах.

За допомогою фізіотерапії ми повертаємо пацієнту віру в те, шо його організм здатний здолати недугу.