Клініко-діагностична лабораторія

 

лабораторія апаратура 029Клініко-лабораторні дослідження мають важливе значення для  діагностики захворювань, моніторингу стану хворого  та ефективності його лікування.

Клініко-діагностична лабораторія являється структурним підрозділом КНП «Дубровицька міська лікарня», відповідає критеріям атестації та  атестована на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду у галузі охорони здоров’я.

  лабораторія апаратура 015Керівник лабораторії спеціаліст з клінічної лабораторної діагностики вищої кваліфікаційної  категорії Дерачиць Олена Петрівна.У відділенні працюють лікар-лаборант вищої категорії Пришко Ірина Валентинівна  та 11 фельдшерів-лаборантів з вищою,першою та другою категоріями.

Медична лабораторія щорічно приймає участь у програмах зовнішньої оцінки якості , що підтверджується відповідними сертифікатами.

лабораторія апаратура 025лабораторія апаратура 023лабораторія апаратура 022

 

 Основним принципом нашої роботи є орієнтація на якість і достовірність лабораторних вимірювань,які забезпечуються поєднанням сучасного обладнання та фахівців високої кваліфікації.

Розпорядок робочого дня лабораторного відділення:

З 9год.00хв.  до 16 год.42хв.

Вихідні дні:субота,неділя.

Години прийому аналізів :

 8.00. –  11.00. год.

В лікарні працює цілодобово черговий фельдшер-лаборант для проведення невідкладної лабораторної діагностики.

Лабораторія проводить дослідження за направленнями лікарів КНП «Дубровицька міська лікарня» та лікарів КНП «Дубровицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»

Для отримання достовірних результатів ваших аналізів важливо дотримуватися певних правил підготовки. 

Пам’ятайте! Прийом будь-яких медикаментів, паління, вживання алкоголю, кави може вплинути на результати лабораторних досліджень.

Взяття матеріалу бажано проводити до проведення будь-яких медичних діагностичних маніпуляцій.

Забір крові для аналізів проводиться  з вени  маніпуляційними медсестрами в поліклінічному відділенні в кабінеті № 15 (по направленню лікарів консультативно-діагностичної поліклініки ) та в процедурному кабінеті в корпусі інфекційного відділення (за направленнями сімейних лікарів). Для забору крові використовуються одноразові вакуумні системи vacutainer.

Сечу на загальний аналіз по направленню лікарів консультативно-діагностичної поліклініки залишати в туалетній кімнаті в поліклініці на 2 поверсі (ставити на направлення ,ємність підписати),за направленням сімейних лікарів -в процедурному кабінеті в корпусі інфекційного відділення(ставити на направлення ,ємність підписати).

Матеріал для аналізу калу залишати в паразитологічній лабораторії в корпусі патанатомічного відділу (ставити на направлення,ємність підписати)

Аналіз мокротиння здають в кабінеті прийому мокротиння (в корпусі патанатомічного відділу).

Результати аналізів передаються в кабінети лікуючих лікарів на наступний день до 9.30год.,за винятком аналізів для невідкладної діагностики (результат через 1 год.)

Телефон робочий: (03658) 2-21-62

Бажаю Вам бути здоровими!

 З повагою , завідувач клініко-діагностичною лабораторією

Дерачиць Олена Петрівна.

 Перелік досліджень,які проводяться в лабораторії   Як підготуватись до здачі аналізів.
Біохімічні дослідження  За 12 годин до дослідження слід виключити прийом алкоголю, куріння, прийом їжі, обмежити фізичну активність.
Дослідження білкового обміну:загальний білок,альбумін Кров здавати натще.
Дослідження азотистих сполук: Сечовина,креатинін,сечова кислота,кліренс креатиніну Кров здавати натще. Перед здачею крові на сечову кислоту дотримуватись дієти(не вживати продукти з високим вмістом пуринів:м’ясо,риба,кава,чай).
Дослідження активності ферментів: аланінамінотрансфераза, аспартатамінотрансфераза, α-амілаза, ɤ-глутамілтранспептидаза , лужна фосфатаза Кров здавати натще.
Дослідження вуглеводного обміну  
Глюкоза Не приймати їжу протягом 12 год.перед взяттям крові.
Глікозильований гемоглобін Спеціальної підготовки не потрібно.
Глюкозотолерантний тест Не приймати їжу протягом 12 год. Здається двічі з інтервалом 2 год. Мати з собою наважку цукру 75 гр.
Дослідження ліпідного  обміну: холестерин загальний, тригліцериди, холестерин ліпопротеїдів низької щільності, холестерин ліпопротеїдів високої щільності Не приймати їжу протягом 12 год.перед взяттям крові.
Дослідження пігментного обміну: білірубін загальний та прямий Кров здавати натще.Перед здачею крові не приймати аскорбінову кислоту,виключити ліки та продукти,що викликають штучне забарвлення сироватки крові(морква,апельсин та ін..)
Дослідження водно-електролітного обміну: калій,кальцій загальний,магній,хлориди Кров здавати натще.
Гематологічні дослідження: еритроцити, гемоглобін ,кольоровий показник,лейкоцити,ШОЕ,лейкоцитарна формула,тромбоцити,гематокрит,ретикулоцити, малярійний плазмодій,МСН,МСНС,МСV,РСТ Кров здавати натще.
Гемостазіологічні дослідження :час згортання крові, час кровотечі ,ротромбінів час, ротромбінів  індекс,фібриноген,МНВ,Д-димер Кров здавати натще.
Імунологічні дослідження: група крові та резус-фактор,ревмопроби,РПГА (сифіліс),РМП(сифіліс),резус-антитіла в крові вагітних, поверхневий антиген до вірусу гепатиту В, антитіла до вірусу гепатиту С, Антитіла до ВІЛ 1\2, Антиген рота-аденовірусів, Антиген Helicobacter pilory, Антигени вірусів грипу А та В швидким тестом в слизі носа. Кров здавати натще.
Загально-клінічні дослідження:  
Загальний аналіз сечі Збір сечі у контейнер здійснюється виключно в домашніх умовах/вдома.

Перед збором біоматеріалу необхідно виконати туалет зовнішніх статевих органів. Зібрати сечу в чисту суху ємність:

• для загального аналізу сечі − всю ранкову порцію;

• для аналізу сечі за Нечипоренком сечі − середню порцію першої ранкової сечі.

Ємкість для збору сечі має бути одноразовою з кришкою,яка загвинчується,на етикетці рекомендується  написати своє прізвище та ініціали.

Аналіз сечі по Нечипоренко Сеча після нічного сну та ретельного туалету зовнішніх статевих органів,середня порція. Ємкість з сечею підписати.
Аналіз сечі по Зимницькому Збирається сеча через кожні 3 год. протягом доби в окремий посуд кожна порція(8 порцій).Підписати ємкість,поставити № порції.
Глюкозуричний профіль Збирається сеча  протягом доби в окремий посуд кожна порція. Підписати ємкість, поставити № порції.
Дослідження спинно-мозкової рідини Спеціальної підготовки не потрібно.

Забір у відділеннях стаціонару.

Дослідження рідин із серозних порожнин Спеціальної підготовки не потрібно.

Забір у відділеннях стаціонару.

Дослідження виділень сечостатевих органів на патогенну флору Протягом 2-х діб перед взяттям матеріалу не застосовувати препарати місцевої дії (свічки, спринцювання та ін.), утриматися від статевих контактів

Протягом 2-х годин утриматися від  сечовипускання,не здавати під час менструації.

Взяття мазків проводиться в кабінетах лікарів-гінекологів

Дослідження калу на яйця та фрагменти гельмінтів,найпростіші,копрограма. Свіжовиділений кал брати з 3-4 місць в спеціальну пластикову ємкість,що щільно загвинчується. Не брати матеріал  після клізми,введення свічок,вживання касторової, вазелінової олій ,препаратів заліза. Протягом 2 год. доставити в лабораторію. Ємність підписати.
Зіскрібок на яйця гостриків Зіскрібок брати після ночі,не проводячи  туалет зовнішніх статевих органів спеціальним одноразовим стерильним зонд-тампоном. Ємність підписати.
Дослідження мокротиння на морфологічні елементи та збудник туберкульозу Мокротиння збирають після ночі, після ретельного туалету ротової порожнини  в пластикову ємкість,що загвинчується. Для аналізу доставляти мокротиння,яке виділяється при відкашлюванні(слини не здавати).Здавати в кабінеті прийомі мокротиння (пат анатомічний відділ)
Дослідження сім’яної рідини Перед здачею аналізу не проводити туалет зовнішніх статевих органів.

Взяття матеріалу проводиться в каб.№ 12