Хірургічне відділення надає планову та ургентну допомогу населенню,є організаційно-методичним центром хірургічної служби Дубровицького району.
Роботу хірургічної служби забезпечує 4 лікарів: 3 хірургів, 1 уролог. Хірургічне відділення розгорнуте на 20 ліжок і має в своєму складі спеціалізовані ліжка: У відділенні є палата для учасників ВВВ, «чиста» і «гнійна» перев’язочні в окремих кабінетах. Наявні три операційні: планова, ургентна та септична. По ургенній операційній несеться цілодоборе чергування середнього та молодшого мед. персоналу.
Хірургічне відділення КЗОЗ «Дубровицької ЦРЛ» введено в експлуатацію у складі новозбудованої лікарні 1 вересня 1968 р.
Першим завідувачем відділення був Леонід Йосипович Бугай.
Вагомий вклад у формування та становлення колективу відділення вніс лікар- хірург, відмінник охорони здоровя Рожко Юрій Дмитрович. Шану і повагу відділенню принесли М.С. Поляков,
М.П. Клімчик, О.Ф. Велігурський, які в різні роки були його очільниками. Майже тридцять років завідувачем відділення був Маковецький М.П., якого в 2010 році на цій посаді змінив
Калюжний О.Д. З 2012 по 2013 р. завідувачем відділення працював Самчук В.В.
З 2013р. по даний час відділення очолює Чернюк Л.В. Також на базі стаціонару працюють два хірурги – ординатори: Бовгиря В.Р. та Юрим В.В.
На базі відділення надається планова та ургентна хірургічна допомога мешканцям району.
Серед планових оперативних втручань на перше місце виходять герніотомії з приводу пахових та вентральник кил., виконуються також втручання з приводу доброякісних новоутворень:атероми, ліпоми, фіброми, лейоміоми. Ускладнення судинної патології нижніх кінцівок у формі гангрени теж є показом до планового оперативного втручання на базі відділення. Планова урологічна допомога представлена оперативними втручаннями з приводу водянки яєчка, варикоцеле, фімозу.
Ургентна хірургічна допомога надається по таких основних нозологічних формах: гострий апендицит ( апендектомія) , гострий холецистит ( холецистектомія) ускладення виразкової хвороби шлунку та ДПК ( ушивання, висічення , екстериторизація виразки, резекція шлунку на висоті кровотечі). Виконуються оперативні втручання з приводу перитонітів неясної етіології ( лапаротомія, ревізія та дренування черевної порожнини).
Ускладнення пахових, стегнових та вентральних кил у формі защемлення, механічної
( странгуляційної ) непрохідності, флегмони грижового мішка та розлитого калового перитоніту теж підпадає під спектр ургентної допомоги на базі відділення. Гострі висхідні тротбофлебіти поверхневих вен нижніх кінцівок, гострі артеріальни тромбози н.к. оперуються по ургентних показах в обємі перевязки ВПВ по Троянову, та тромоемболектомії зондом Фогарті з застосуванням керованої гіпокоагуляції. Особливу увагу слід віднести оперативним втручанням, що виконуються з приводу закритої та відкритої травми живота та органів грудної клітки.
Операції з приводу даних станів , в залежності від ступеню важкості можуть виконуватись власними силами хірургів стаціонару, чи з залученням лікарів-консультантів Обласного центру медицини катастроф та надзвичайних станів. м. Рівне.
Летальність по оперативних втручаннях в стаціонарі складає 0.8%, серед такових на першому місці проникаючі поранення живота усладенні внутрішньочеревною кровотечею та гострі запальні захворювання черевної порожнини в термінальній стадії ( глибоко запущені перитоніти, кишкові непрохідності, пухлинні процеси IV клінічної групи). Також окремою групою можна виділити летальні випадки на фоні тромбоемболії легеневої артерії. Значний ризик тромбоемболічних ускладень є у пацієнтів з онкологічною патологією, на таких хворих повинна бути звернута особлива увага та з превентивною метою даватись препарати, що попереджують дані ускладнення( фраксипарин, клексан, цибор, фленокс.)
Серед перспектив розвитку хірургічного відділення на першому плані стоїть розширення спектру оперативних втручань. Планується закупити операційний лапароскоп та виконувати мініінвазивні оперативні втручання з лікувальною та діагностичною ціллю ( лапароскопічна холецистектомія, апендектомія, оперативні втручання при порушеній трубній вагітності, а також діагностичні маніпулації при різного роду сумнівних в хірургічному сенсі станів.) В недалекій песпективі є нагода розширити можлі для обстежень шлунково- кишкового тракту шляхом проведення колоноскопії. Також є на меті проведення оперативних втручань з застосуванням УЗД моніторингу (пункції абсцесів: підпечінкових, піддіафрагмальних, Дугласового простору, сальникової сумки.) Перспективним напрямком розвитку відділення є застосування втручань пластичного характеру ( аутодермопластика на фоні трофічних виразок та довго не заживаючих ран.)
За липень 2018р. на базі хірургічного стаціонару КЗОЗ « Дубровицька ЦРЛ виконано 12 планових оперативних втручань, на 10 по ургентних показах. Виконано близько 30 малих опеативних втручань ( некректомія,розкриття та дренування фурункулів, абсцесів, панариціїв.)
На даний час у хірургічному відділенні 6 палат.
Палата №1- 5 ліжкок
Палата №2 – 3 ліжка
Палата №3- 4 ліжка
Палата №5 ( гнійна)- 3 ліжка
Палата №6 ( гнійна)– 5 ліжок.