Чиста лікарня безпечна для пацієнта

 

DSC_8341

Віднедавна таку табличку можна побачити перед входом до акушерського віділення КЗОЗ «Дубровицька ЦРЛ».

З 2008 року, в Україні активно функціонує асоціація «Служба організації інфекційного контролю». Основна її місія – збереження здоров’я персоналу та пацієнтів медичних закладів.

Співпрацює з асоціацією СОІК й наша районна лікарня.  У 2016 році СОІК  провела аудит травматологічного та акушерського відділень, винесла мотивуючий вердикт – після усунення деяких зауважень служби акушерське відділення претендувало на відзнаку асоціації СОІК «Чиста лікарня безпечна для пацієнта»

DSC_8316А вже у середу, 8 лютого, представник СОІК Оксана Грисюк у супроводі головного спеціаліста обласного управління охорони здоров’я з медсестринства Людмилою Романішиною-Лановською прискіпливо, як знаменита ревізорка Ольга Фреймут, оглянули акушерське віділення та поспілкувалася з приводу дотримання санітарних норм в ньому з медичним персоналом. Кожна деталь бралася до уваги: наявність та умови зберігання деззасобів, достатність предметів особистої гігієни, їх доступність для пацієнта, санітарний стан пологових боксів, палат, допоміжних приміщень, дотримання правил прибирання цих приміщень. Виявляється, в боротьбі з інфекцією дрібниць не буває.

З неприхованим хвилюванням весь персонал відділення чекав на резолюцію контролерів. Видихнули полегшено тільки після схвалення. «Дякуємо за високу оцінку, сподіваємося підтвердити цю високу відзнаку й наступного року», – сказав завідувач відділенням лікар-акушер-гінеколог Юрій Шевело.

А ми всі пораділи за молодих мам, порівнюючи, наскільки змінилися умови перебування в акушерському відділенні відтоді, як ми були тут пацієнтами. Незмінними хіба що залишилися щирість та відповідальність медичного персоналу.

Вже за два місяці на відділення чекає наступна перевірка, чи не погіршився в ньому санітарний стан, а через рік – черговий прискіпливий аудит. Сподіваємося, що медичні працівники акушерського відділення, підтвердять, що статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» у них не тимчасово.

За словами аудиторів, цілком може претендувати на подібну відзнаку й травматологічне відділення ЦРЛ.

 

Людмила Родіна