Архів автора: admin

Здоровий спосіб життя — простий шлях до довголіття

Здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання. У цій статті ми дамо вам основні поради, які допоможуть вам вести здоровий спосіб життя.

Продовжувати читання

Обґрунтованість видачі та продовження листків непрацездатності під контролем органів Фонду соціального страхування України

лікарнянийВідповідно до ст. 9 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999  № 1105-XIV (зі змінами) (далі – Закон 1105), до основних завдань Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) віднесено здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, у тому числі на підставі інформації з електронного реєстру листків непрацездатності, здійснення фінансування матеріального забезпечення та контролю за використанням роботодавцями і застрахованими особами коштів Фонду.

Листок непрацездатності – це багатофункціональний документ, який, відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (зі змінами), є підставою для звільнення від роботи у зв’язку з непрацездатністю та надання матеріального забезпечення застрахованим особам в разі тимчасової непрацездатності.

Відповідно до ст. 22 Закону Фонд виплачує застрахованим особам  допомогу по тимчасовій непрацездатності починаючи з шостого дня за весь період тимчасової непрацездатності, а у випадках, передбачених законодавством, з першого дня захворювання.За даними моніторингу страхових випадків, у 2018 році встановлено тенденцію до збільшення кількості виданих та продовжених листків непрацездатності закладами охорони здоров’я Рівненської області, що в свою чергу призвело до збільшення видатків Фонду на оплату допомоги по тимчасовій непрацездатності. Це може бути зумовлено зокрема недоліками та упущеннями в організації, якості проведення лікувального процесу та експертизи тимчасової непрацездатності в закладах охорони здоров’я.У зв’язку із зазначеним Фондом розроблено механізм контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам та визначено першочергові заходи по зменшенню загального числа оплачених днів по тимчасовій непрацездатності. Так, з лютого 2019 року відновлено проведення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я. За результатами перевірки одного із лікувальних закладів області встановлено факти порушення порядку видачі та продовження листків непрацездатності, внаслідок чого завдано збитків Фонду на суму понад 5000 грн, які підлягають відшкодуванню цим лікувальним закладом.     Відповідно до норм Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.04.2008 № 189 (зі змінами) Фонд співпрацює з органами охорони здоров’я у здійсненні контролю за дотриманням чинних нормативно-правових актів з експертизи тимчасової непрацездатності.На сьогодні, в рамках спільної роботи Фонду та управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації,  посилено контроль за виконанням вимог нормативно-правових актів щодо порядку  і  умов  видачі,  продовження  та обліку листків непрацездатності, якості надання медичних послуг.

Враховуючи, що листки непрацездатності є документами, на підставі яких здійснюється витрачання фінансових ресурсів, які формуються через сплату працюючим населенням єдиного соціального внеску, завданням осіб, які здійснюють їх видачу та в подальшому оплату, є законний, обґрунтований, якісний підхід до виконання своїх обов’язків.

З метою покращення організації та якості надання медичних послуг, відповідно до стандартів медичних технологій лікувально-діагностичного процесу та протоколів надання медичної допомоги за спеціальностями, для зменшення випадків необґрунтованої видачі та продовження строків листків непрацездатності, керівниками закладів охорони здоров’я Рівненської області має здійснюватися постійний контроль за неухильним дотриманням лікарями вимог нормативно-правових актів в сфері охорони здоров’я населення у тісній співпраці з органами Фонду.

Очевидно, що такі заходи позитивно вплинуть на загальний стан організації лікувального процесу, на збільшення довіри населення до якості надання медичної допомоги та медичних послуг та до підвищення ефективності цільового використання коштів Фонду, що є особливо актуальним в період проведення медичної реформи в Україні.

 

 

КІР

                       СПАЛАХ    КОРУ: СИМПТОМИ, ПРОФІЛАКТИКА, ЛІКУВАННЯ.

Кір – це інфекційне захворювання, збудником якої є вірус.  Найчастіше хворіють  діти без щеплень, які відвідують дитсадки й  школи.  Але дорослі та  підлітки яким не робили вакцинацію, також  можуть  захворіти.
         Вірус кору дуже легкий і може розноситися потоком повітря, тому заразитися можна перебуваючи в одному приміщені з хворими. Але швидко гине в зовнішньому середовищі і не  передається через побутові предмети (постіль, одяг) або третіх осіб, які  контактували з інфекціями.

Продовжувати читання

 

Здоров`я  є найбільшою суспільною та індивідуальною цінністю. На сьогоднішній день, медицина переживає не найкращі часи, однак медпрацівники лікарні не опускають руки, а продовжують працювати, по можливості оновлювати матеріально-технічну базу  і покращення умов перебування хворих в структурних підрозділах .

  В умовах жорсткого недофінансування ЦРЛ залишається багатопрофільним закладом, що надає спеціалізовану планову та невідкладну допомогу. Але її якість залежить не тільки від ефективного використання кадрових  ресурсів, а  і від стану матеріально-технічного забезпечення структурних підрозділів лікарні.

   фото благод1Завдяки сприянню знаному в нашому районі благодійнику Віктору М`ялику в цьому році в педіатричному відділенні встановлено 6 сучасних вікон, 6 внутрішніх дверей та виділено кошти на придбання нових вхідних дверей.

  фото благодНе залишив поза увагою Віктор Ничипорович і травматологічне відділення. Для потреб відділення виділив  кошти на придбання м`якого  інвентарю (білизна, подушки, матраци).

 Колектив лікарні щиро вдячний за розуміння  та допомогу.  Така благодійна допомога потрібна в першу чергу людям що перебувають на стаціонарному лікуванні  яку неодноразово отримуємо при зверненні до Віктора Ничипоровича.

Мережа закладів охорони здоров`я Дубровицького р-ну, що забезпечують вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу представлена центральною районною лікарнею та її структурними підрозділами.

Спеціалізована амбулаторно-поліклінічна допомога надається у поліклінічному відділенні за 20 спеціальностями (невропатолог дорослий, дитячий невропатолог, гастроентеролог, онколог, офтальмолог дорослий,  дитячий офтальмолог, інфекціоніст, фтизіатр, ендокринолог, кардіолог, травматолог, хірург, уролог, отоларинголог дорослий, дитячий  отоларинголог , терапевт ,акушер-гінеколог, психіатр, кардіолог, дерматовенеролог).

Планова  ємність поліклініки становить 326 відвідувань у зміну. Стаціонарна медична допомога хворим забезпечуються КНП «Дубровицька ЦРЛ» на 180 ліжках.

Структура ліжкового фонду для надання вторинної медичної  допомоги жителям  р-ну;

складається  із слідуючих відділень:

– терапевтичне з кардіологічними ліжками 45

– хірургічне – 20 ліжок

– неврологічне – 30 ліжок

– лор – 6 ліжок

– гінекологічне – 8 ліжок

– офтальмологічне  – 6 ліжок

– травматологічне  – 20 ліжок

– педіатричне – 12 ліжок

– інфекційне – 15 ліжок

– реанімаційне  – 6 ліжок

– пологове – 12 ліжок.

КНП «Дубровицька ЦРЛ» є багатопрофільним лікувальним закладом, що працює  в цілодобовому режимі і надає наступні медичні медичні послуги:

– амбулаторно-поліклінічні;

– стаціонарні (планове лікування та невідкладні стани);

– діагностичні дослідження – рентгенологічні, УЗД- дослідження, ендоскопічні, лабораторні, функціональні).

 На сесії районної Ради від 31.10.2018 р. прийнято рішення за №338  про припинення комунального закладу охорони здоров’я “Дубровицька центральна районна лікарня” Дубровицької районної ради шляхом реорганізації (перетворення) у комунальне некомерційне підприємство “Дубровицька центральна районна лікарня” Дубровицької районної ради.

  Перетворення закладу охорони здоров’я у комунальне некомерційне підприємство посприяє збільшенню господарської та фінансової самостійності, формуванню стимулів для поліпшення якості медичного обслуговування населення та підвищення економічної ефективності використання наявних ресурсів.

   Відповідно до виписки з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань датою державної  реєстрації реорганізованої установи є 14 січня 2019 р.

 

 У рамках рфото апарат УЗДеалізації проекту Світового банку  “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей ” у центральну районну лікарню поставлено і введено в експлуатацію  кардіоваскулярний ультразвуковий сканер  PHILIPS AFFINITI 70G. Вже з 14 січня 2019 р. в лікарні проводиться нове обстеження -ехокардіографія, що дало можливість виявляти паталогії  порожнини серця, клапанного апарату, вивчати скоротливу здатність міокарду. Трансторокальна ехокардіографія стає надійним доповненням для лікарів в обстеженні хворих з серцево-судинною патологією. Проводить обстеження  лікар з функцональної діагностики  Сайчишин Вячеслав Федорович

 

Графік роботи лікарів поліклінічного відділення на 2019 рік

ГРАФІК РОБОТИ

лікарів  поліклінічного відділення на 2019 рік

 

№ п/п П.І.П. Посада № кабінету Прийом в поліклініці
1 Кліценко  Костянтин Іванович Зав.полік 31 8.30-16.32
2 Ляшенко Ірина Михайлівна Кардіолог 39 9.00-15.56
3 Гаврилюк Сергій Андрійович травматолог 8 9.00-17.10
4 Грищенко ОлександрМиколайович Ак-гінеколог 43 9.00-15.56
5 Яцковець Наталія Михайлівна Ак-гінеколог 40 9.00-15.56
6 Кліценко Людмила Кирилівна Ак-гінеколог 27 9.00-15.56
7 Ожелевська Ганна Адамівна Ак-гінеколог 42 9.00-15.56
8 Руско Роман Андрійович Уролог 12 13.00-18.00
9 Слободзян Михайло Михайлович Уролог 12 8.00-12.57
10 Мединська Наталія Григорівна Гастроентеролог 30 11.00-14.18
11 Земляний Андрій Сергійович Отоларинголог 5 9.00-14.56
12 Новак Микола Володимирович Отоларинголог 5 11.00-17.36
13 Маковецький Сергій Михайлови Офтальмолог 26 8.00-14.56
14 Власюк Вікторія Володимирівна Невропатолог 32 9.00-17.56
15 Бобик Ірина Юріївна Невропатолог 36 9.00-14.17
16 Сайчишин Вячеслав Федорович Лікар КФД 4 8.00-18.02
17 Островець Вікторія Михайлівна Ревматолог 38 9.00-16.39
18 Буткевич Віта Павлівна Фтизіатр Туб.к-т 9.00-15.56
19 Золотаревич Оксана Іванівна Ендокринолог 35 9.00-15.56
20 Слободзян Олег Михайлович Хірург 6 9.00-17.36
21 Гладка Лілія Миколаївна Дит.офтальмолог 26 10.00-16.56
22 Андрусенко Наталія Леонтіївна Дит.невропатолог 36 12.52-16.30
23 Земляна Тетяна Володимирівна Невропатолог 33 11.00-16.15
24 Шевело Юрій Васильович Лікар УЗД 23 16.32-18.00
25 Лущик Сергій Васильович Нарколог 17 9.00-15.56
26 Пінчук Оксана Григорівна Дит.лор 14 9.00-17.56
27 Ващишин Ігор Георгійович Травматолог 8 12.52-16.10
28 Дерачиць Володимир Антонович Травматолог 8 9.00-12.18
29 Такун Наталія Володимирівна Лікар УЗД 23 10.00-18.02
30 Грицюк Наталія Іванівна Терапевт 34 9.00-15.56
31 Герасим Олена Дмитрівна Дерматолог 29 9.00 – 16.42

Березень:6,7,29

квітень:24,25,26,30

травень:2,3